OKEx Wuhan’da bir blokzinciri şirketine yatırım yapacak

«

OKEx Wuhan’da bir blokzinciri şirketine yatırım yapacak .

Kripto para borsası OKEx’in sahibi şirket OK Group, Wuhan merkezli blockchain girişimi Yun Qu Technologies’e yaklaşık 10 milyon Çin Yuanı yatırım yapacak. Duyuruyu Çinli devlet haber ağı Xinhuanet 8 Nisan’da aktardı. Yun Qu’nun merkezi, yeni tip corona virüs salgınının çıkış noktası olan Wuhan’da yer alıyor.  OK Group sözcüsü, yatırımlar ilgili görüşmelerin 2019 sonundan beri sürdürüldüğünü açıkladı. Şehirde hayatın da normale dönmeye başlamasıyla birlikte OK Group’un yatırımı, Wuhan’daki yerel şirketlerin salgının ve karantinanın etkisinden kurtulmalarına yardımcı olacak. Yun Qu Technologies, blockchain ile ilgili çeşitli bilişim hizmetleri sunuyor. Şirket, Çince bir kripto haber sitesi işletmenin yanı sıra blockchain ağlarından analitik bilgileri almak ve işlemek için bir büyük veri aracı da geliştiriyor. Bu teknoloji, iddiaya göre Para Aklamayı Önleme uyumluluğu alanında uygulanmasına olumlu bakan OK Group’un ilgisini çekti. Yun Qu, Chainlysis, Elliptic ve CipherTrace gibi batılı şirketlere rakip teklifler sunuyor.

Çin’den haberler

Çin, geçtiğimiz yıl ekim ayında devlet başkanı Xi Jinping’in konuşmasıyla birlikte blockchain çalışmalarına hız kazandırdı. Böylece birçok blockchain girişimi, çoğunun dolandırıcılık olduğu veya zayıf bir iş modeline sahip olduğu iddia edilse de sahneye çıkma fırsatı buldu. OK Group, geçtiğimiz günlerde Shanghai’da fiziksel araştırma şubesi kuran rakibi Binance’e benzer bir yol izliyor. Diğer yandan Çin hükümeti, merkez bankası dijital para birimi çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *