Okex borsası dünyanın en büyük pazarlarından birine girecek

«

Okex borsası dünyanın en büyük pazarlarından birine girecek .

Hindistan’da kripto para birimi düzenlemesine ilişkin süregelen belirsizliğe rağmen, önde gelen küresel kripto para borsası OKEx, ülke pazarında ses getirecek bir hamle yaptı. 14 Şubat’ta OKEx, Hindistan’da yeni bir kripto para vadeli işlem ürününü hayata geçirmek üzere Hindistan’ın en büyük kripto para işlem platformu CoinDCX ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklığın bir parçası olarak OKEx’in, Hint kripto para piyasasında önemli bir rol edineceği ifade edildi. Dünya standartlarında vadeli işlem sunma uzmanlığı sayesinde daha fazla likidite sağlayacağı söylendi. Ortaklık kapsamında CoinDCX’in, önde gelen kripto para birimleriyle vadeli işlem sözleşmeleri üzerinden ticaret yapılmasını sağlayacağı açıklandı. DCXfutures üzerinden geçekleşecek işlemlerin 15x kaldıraç seviyesine kadar destek vereceği vurgulandı.

Firmaya göre vadeli işlem sözleşmeleri; Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), EOS, Cardano (ADA) ve Tron (TRX) birimlerinde geçerli olacak. Bunlara ek olarak kullanıcılar, Bitcoin ve Ether sürekli vadeli işlem sözleşmeleriyle ticaret yapabilecekler. Firmaya göre ücretler, DCXfutures oluşumunun açılışına özel, yüzde 0,2 olarak belirlendi. Hizmet, başlangıç aşamasında davetiye usulüyle çalışacak. Genel kullanıma açıldıktan sonra ise, kullanıcılar DCXfutures’a 2020’nin ikinci çeyreği itibarıyla tek cüzdan hesabından erişebilecekler.

Hindistan’ın kripto parayı kitlesel olarak benimseme potansiyeli

OKEx Hindistan Başkanı Zac Zou, kripto parayı benimseyen dünyanın ikinci büyük ülkesi olarak tanımladığı Hindistan’ın rolünü şöyle vurguladı:

“Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Hindistan, kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesinin arkasındaki itici güç olmaya hazırlanıyor. Bu yüzden ekosisteme daha adil para birimleri eklemeye kararlıyız. Dijital para birimlerini işlemek için çeşitli seçeneklere sahip olmanın Hindistan’daki ekonominin büyümesini artıracağına inanıyoruz, çünkü hem kitle fonlaması girişimlerini hem de kurumsal fonları olumlu etkiliyor.”

CoinDCX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sumit Gupta, Hint kripto pazarında vadeli işlemlere yönelik hızla artan talebi şöyle dile getirdi:

“Hindistan’daki ekonomik büyümeyi ve servet üretimini hızlandırma potansiyeli olan kripto para piyasalarının potansiyeliyle birlikte, bu iş birliğinin de Hindistan’ı dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri haline getireceğini ve 5 trilyon dolarlık kulübe’ dahil olmaya bir adım daha yaklaştırdığını düşünüyoruz. Bu ortaklık, yeni fırsatlardan faydalanmamızı ve yeni kabiliyetler kazanmamızı sağlıyor.”

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *