Microsoft, IBM ve Nasdaq Tokenizasyon Standartlarını Belirliyor

«

Microsoft, IBM ve Nasdaq Tokenizasyon Standartlarını Belirliyor

Microsoft’un baş mimarı Marley Gray ve Enterprise Ethereum Alliance’ın eski direktörü Ron Resnick, token tabanlı ekosistem için küresel standartlar getirmeyi amaçlayan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan InterWork Alliance’ı (IWA) başlattılar.

IWA, Microsoft, Chainlink, Hyperledger, IBM, Nasdaq, Accenture gibi firmalar dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından 28’den fazla blockchain, teknoloji ve finans kuruluşu bir araya geldi.

IWA, şu anda tokenize ekosistemler üzerinde çalışan girişimlerin çoğunlukla bireysel çözümlerine odaklandığını ve platformlarını diğer işletmelere pazarladığını gösteriyor.

Küresel standartlar belirlemek, bu geniş ölçekli projenin işletmeler üzerinde toplu etki oluşturmaya odaklanmasına yardım edeceği söyleniyor. IWA Başkanı Ron Resnick şu açıklamada bulundu:

“Bu yaklaşımın işe yaraması için, bir tokenin ne olduğunu ve sözleşme davranışlarının nasıl çalışacağını tanımlamak için acilen standartlara ihtiyaç duyulmaktadır.”

Ortak çerçeveye sahip işletmelere yardımcı olmak amaçlanıyor

InterWork Alliance, tokenleştirilmiş ekosistemler için üç farklı küresel standart çerçevesi üzerinde çalışmayı planlıyor. İlk olarak, Token Taxonomy Framework ile ortak bir dil ve araç seti sağlayacak.

InterWork Framework ile, işletmelerin IWA tarafından belirlenen standart, küresel olarak tanınan hükümlerden çok taraflı sözleşmeler oluşturmasına yardımcı olacak. Son olarak, Analytics Framework ile de işletmelerin çok taraflı sözleşmeleri analiz etmesi, yapay zeka hizmetleri ve piyasa odaklı veri raporlarının kullanması sağlanacak.

Daha geniş kabul için standardizasyon

IWA kuruluşları, küresel standartların token ekosistemine nasıl uygulanacağı konusunda oldukça iyimser. Dağıtık iş modellerinin benimsenmesini daha da geliştirmek istiyorlar.

Marley Gray, sektör katılımcılarına çeşitli dağıtık teknoloji kullanım vakaları için token standartları sağlamanın birlikte çalışabilirliği artırmaya ve yaygın olarak benimsenmesine yardımcı olabileceğini belirtti.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *