Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$20,259.74
-463.59
Ethereum
$1,147.38
-36.67
Litecoin
$52.88
-1.82
DigitalCash
$45.92
-2.37
Monero
$118.75
+1.04
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$15.60
-0.56
Dogecoin
$0.07
-0

MetaMask ve Bazı Cüzdanları Etkileyen Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

0 60

Halborn tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir siber güvenlik raporuna göre, MetaMask ve Phantom dahil olmak üzere popüler kripto para cüzdanlarının, tarayıcı uzantısı yazılımındaki kritik güvenlik açıklarından aylarca zarar gördüğü ortaya çıktı.

Güvenlik açığı geçen yıldan beri devam ediyor!

Eylül 2021’e kadar uzanan ve şu anda kapatılan bu güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının anahtar kelimeleri bulmasına ve bilgisayar disklerinde depolanan cüzdanları kurtarmasına izin vererek kullanıcıların cüzdanlarını sert bir şekilde tehdit ediyor. Ancak, güvenlik açığıyla ilgili herhangi bir istismarın bildirilmediği eklendi.

Halborn araştırmacıları, cüzdan sağlayıcıları tarafından oluşturulan ilk kurtarma ifadelerinin, “Oturumu Sıfırla” özelliğinin bir parçası olarak kullanıcıların bilgisayarlarında düz metin olarak saklandığını ortaya çıkardılar. Bu durum da, saldırganların kötü amaçlı yazılım veya fiziksel erişimle cüzdanlara erişim sağlayabileceği anlamına geliyor. Halborn, cüzdanları güvenlik açıklarına karşı onarmak için cüzdan sağlayıcılarıyla iletişime geçtiklerini de sözlerine ekledi.

Ethereum’un en popüler cüzdanlarından biri olan MetaMask, kritik güvenlik sorununun yalnızca “küçük bir kullanıcı yüzdesini” etkilediğini ve çoğu kullanıcının yüksek risk altında olmadığını aktardı. MetaMask blogunda paylaşılan bir yazıda, “nadir durumlarda, kullanıcı anahtarları diskte şifrelenmemiş olarak bulunabilir” olacağı ifadeleri yer alıyor.

MetaMask’a ek olarak, Solana’ın en yaygın kullanılan cüzdanlarından biri olan Phantom, Halborn’un güvenlik açığını ilk kez uyarmasından üç ay sonra, Ocak ayında düzeltmeleri uygulamaya başladığını söyledi. Buna ek olarak, Phantom önümüzdeki hafta bu açık için tam bir yama başlatmayı planlamakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.