Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$19,984.65
-879.89
Ethereum
$1,122.39
-84.38
Litecoin
$52.00
-3.65
DigitalCash
$45.18
-3.79
Monero
$117.63
-2.43
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$15.30
-1.08
Dogecoin
$0.06
-0.01

Meta, Metaverse Avatarları İçin Giyim Mağazasını Duyurdu

0 65

Sosyal medya devi Meta, kullanıcıların Metaverse üzerindeki avatarları için giysi satın almalarına olanak tanıyan bir dijital giyim mağazası başlattığını duyurdu. Şirket, giyim ve diğer aksesuarların kullanıcıların kimliklerini ifade etmenin önemli bir parçası olabileceğine ve onları Facebook ve Instagram dahil tüm Meta uygulamalarında kullanılabilecek dijital giysilere para harcamaya ikna edebileceğine inanmakta.

Meta, Metaverse kıyafetleri satmaya başlıyor

Dünyamızın alternatif ve dijital bir yansıması olan Metaverse teknolojisinin ortaya çıkışıyla birlikte şirketler, bu alanda kullanıcılardan gerekebilecek gelirden yararlanmak için hazır giyim endüstrisini entegre etmeye başladı bile. Bu şirketlerden biri de geçtiğimiz günlerde kullanıcıların çeşitli markalardan kıyafet satın almalarını sağlayan “Meta Avatars Store” adlı bir dijital giyim mağazasının lansmanını duyuran Meta oldu.

Bu hafta çeşitli markaları sunmaya başlayan mağazada Balenciaga, Prada ve Thom Browne imzalı dijital tasarımlar yer alacak ve Facebook, Instagram ve Messenger’da kullanılabilecek. Mevcut giysilerin her birinin fiyatıysa henüz açıklanmış değil.

Meta, Metaverse’e inanıyor

Meta, Metaverse sektörünün önümüzdeki yıllarda büyüyeceğine inanıyor, bu nedenle bu dijital ürünlere olan talep onunla birlikte daha da artabilir. Buna ek olarak şirket, bu yılın başlarında Metaverse odaklı bir şirket düşüncesine geçiş yaptı. Meta’nın kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, bunların önemi ile ilgili olarak şunları söyledi:

Dijital nesneler, Metaverse’te kendini ifade etmenin önemli bir yolu ve yaratıcı ekonominin büyük bir itici gücü olabilir. Yakında daha fazla marka ekleyip onları VR’ye getireceğim için heyecanlıyım.

VR ile ilgili olarak Zuckerberg, muhtemelen yalnızca Meta’s Quest sahiplerinin keyfini çıkarabileceği ve VR kulaklık ile bağlanılan Horizon Worlds üzerine odaklanmış durumda. Platform kullanıcılarının bu dijital eşyaları Horizon World’de kullanabilmeleri de muhtemeldir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.