Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$19,984.65
-879.89
Ethereum
$1,122.39
-84.38
Litecoin
$52.00
-3.65
DigitalCash
$45.18
-3.79
Monero
$117.63
-2.43
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$15.30
-1.08
Dogecoin
$0.06
-0.01

Meta, Kripto Para Hizmetleri İçin Ticari Marka Başvuruları Yaptı

0 76

Meta, şirketin kripto ödeme alanına girmek isteyebileceğini gösteren ve Meta Pay üzerinden beş ticari marka başvurusu yaptı.

Meta, yeniden markalı Meta Pay ödeme ürünü için Amerika Birleşik Devletleri’nde beş ticari marka başvurusunda bulundu. Ticari markalar, şirketin Web3 Cüzdan ve kripto para takası da dahil olmak üzere bir dizi kripto ürünü piyasaya sürmek üzere olabileceğini gösteriyor.

Meta Pay İle Web3 Alanına Odaklanılacak!

Meta’daki son marka tescilleri, şirketin Web3 konusunda ciddi olduğunu gösteriyor. Sosyal medya devi, kripto para birimiyle ilgili pek çok hizmet gibi görünen, yakın zamanda duyurulan Meta Pay ödeme ürünü için beş ticari marka başvurusunda bulundu. 13 Mayıs’ta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine sunulan ticari markalar, yeni edinilen Meta marka adı “Meta Pay” ile ilgili logo ve sembolleri korumayı amaçlamaktadır. Sosyal ağlardaki yatırımcılar için kripto değişimi, ticari hizmetler ve çevrimiçi hizmetler dahil olmak üzere bir dizi kripto para birimi ile ilgili ürün ve hizmetle ilgili çalışmalar da buna dahil edildi.

Ticari marka başvuruları ayrıca Meta Pay’in kripto cüzdan, kartlar ve yatırım hizmetlerinde bir pivot oluşturmaya çalıştığını öne sürüyor. Uygulamaların, Fintech CEO’su Stephane Kasriel’in Facebook Pay markasının Meta Pay olarak değiştirildiğini duyurduğu 11 Mayıs tarihli bir blog gönderisini takip etmesi dikkat çekici. Şirketin kripto teknolojiye olan ilgisine dikkat çekerek, “Web3 alanı hem teknoloji hem de deneyimlediği ilkeler konusunda çok iyimser olduğumuz bir sır değil” diye yazdı.

Kasriel’e göre şirket, geleneksel ödemelerin ötesine geçmeye ve kullanıcılarına çok platformlu bir “tek cüzdan” deneyimi sunmaya çalışıyor dedi.

FTX CEO’sundan Bitcoin (BTC) İçin Şaşırtan Açıklamalar!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.