«

Kripto Para Dolandırıcılarından Bombalı Tehdit

Kripto teröristler, Japonya’da bir devlet dairesini bombalamakla tehdit etti. Yetkililere, patlayıcı cihazın ancak kripto fidye ödendiği takdirde devre dışı kalacağı söylendi.FNN haberine göre teröristler, Numata belediye binasındaki tuvalete bomba yerleştirdiklerini belirten bir e-posta gönderdi. Belirtilen sürede ödemenin yapılmaması durumunda bombanın patlatılacağı iddia edildBir süre sonra bu tehdidin sahte olduğu ortaya çıktı. Zira suçluların belirlediği son tarih geçti ve şüpheli bir durum yaşanmadı. Yetkililer, e-postanın 20 Temmuz haftasında geldiğini ve son tarih olarak 29 Temmuz’un belirtildiğini aktardılar.

Terör eyleminden çok dolandırıcılığa benziyor

Yerel basına göre, bina içinde çalışan insanlar, şüpheli herhangi bir hareket fark etmediklerini ifade etti. Bu iddianın, terörist eylemden çok, devlet kurumuna yönelik düzenlenen kripto para dolandırıcılığı olduğu belirtildi.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *