random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara

Katar finans merkezi kripto para işletmelerine yasak koydu

«

Katar finans merkezi kripto para işletmelerine yasak koydu .

Katar Finans Merkezi Düzenleme Kurumu (QFCRA), sanal varlık hizmetlerinin Katar Finans Merkezi (QFC) içinde veya buradan yapılamayacağını açıkladı. Düzenleyici, yeni firmaların 26 Aralık’ta yayınlanan bir tweet’te , yetkili firmaların bir sonraki duyuruya kadar kripto varlıklarının ve ilgili hizmetlerin sağlanmasına veya değiştirilmesine izin verilmediğini belirterek açıkladı. QFCRA şu konuda uyarıyor:

“Düzenleyici Otorite, QFC’de izin verilmeyen […] faaliyetlerin ihlali halinde, hak ve yükümlülükleri […] uyarınca ceza verir.”

QFC, Katar’ı kendi bölgelerine çekmek ve ülkede ekonomik kalkınmayı teşvik etmek için oluşturulmuş kendi yasal, düzenleyici, vergi ve iş altyapısına sahip bir iş ve finans merkezidir. Resmi web sitesine göre , merkez yönetim altındaki toplam aktifleri 20 milyar dolar olan 500’den fazla firmayı cezbetti.

Geniş tanım

QFCRA, sanal varlık hizmetlerini kripto ve fiat veya kripto ve kripto arasında değişim, kripto varlıklarının aktarılması, sanal varlıkların veya araçların yönetimi için saklanması veya yönetilmesi ve sanal varlıklarla ilgili finansal hizmetlere katılım veya bunların sağlanması olarak tanımlanır.

Yerel medya kuruluşu Al-Watan tarafından yayınlanan bir makalede , ülkenin yeni Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansman normlarını kabul ettiği belirtildi. Katar merkez bankası valisi Şeyh Abdullah bin Saud Al Thani şunları söyledi:

“Katar Devleti kara para aklama ve terörist finansmanı ile mücadelenin katı ve etkili bir düzenleyici ve yasal çerçeve gerektirdiğini ve hem devlet kurumlarının hem de ilgili bakanlıkların para aklama ve terörist finansmanı ile mücadeleye ilişkin yetkilerinin ve sorumluluklarının tanımlandığını doğrulamaktadır.”

İsviçre gibi bazı ülkeler dijital varlıkların olanaklarını açarken, diğerleri onları parasal egemenlik için bir tehdit olarak görüyor ve sert bir çizgiyi benimsiyor.  Hindistan merkez bankası, ülkedeki tüm finans kurumlarının kriptoyla ilgili işlere hizmet vermesini engelleyen bir yasak başlattı. Nisan 2019’un sonlarında, Hindistan hükümetinin , Kripto Para Birimlerinin Yasaklanması ve Resmi Dijital Para Birimlerinin Tasarısı 2019 olarak bilinen kripto para birimlerini açıkça yasaklamak için bir yasa tasarısı üzerinde bakanlıklar arası istişarelere başladığı bildirildi . Eylül 2017 yılından bu yana yurtiçi kripto para birimi alışverişini yasakladı bildirdi kripto ticaret hükümetin darbe yakın tarihli bir özetleyelim parça halinde.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *