«

Gemini Borsası bu 3 token için daha hizmet sunacak .

Kripto para borsası ve alım satım platformu Gemini, 24 Nisan’da üç token için daha destek ekleyecek. Gemini, 13  Nisan tarihli blog gönderisinde Dai (DAI), Chainlink (LINK) ve Orchid (OXT) içeren paritelerin ekleneceğini duyurmuştu. Bu adım ile Gemini üzerinde alım satım yapılabilen token sayısı dokuza ulaşacak.

Token nedir?

Belli bir değere sahip kripto varlık anlamına gelen token, tekstil sektöründe elbise, teknoloji firmasında yazılım lisansı olabilir. Hatta kişi kendisi için bile token üretebilir ve saatlik iş gücünü token karşılığında satabilir. Kısacası her ürün ya da hizmet token’a dönüştürülebilir, “tokenize” edilebilir.

Gemini, destek verilecek token’ları ekosistem geliştikçe talebin artacağına işaret eden kendini kanıtlamış piyasaları ve yeni tüketim modellerine dayanarak seçti. Dai, Maker Protokolü’nün merkeziyetsiz finans (DeFi) platformunun teminat destekli stablecoin’idir. Chainlink, blockchain akıllı sözleşmeleri ve zincir dışı veriler arasında köprü oluştururken Orchid, sanal özel ağ için eşler arası ve merkeziyetsiz bir pazar yeridir.

Sayı dokuza çıktı

Yeni token’lar için yatırma işlemleri, 24 Nisan doğu zaman dilimine göre sabah 9:30’da başlayacak. Desteklenen yeni token’ları yatırmak isteyen mevcut kullanıcıların, mevcut adresler desteklenmeyeceği için yeni Ethereum yatırma adresi oluşturmaları gerekiyor.  Borsa, halihazırda Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Zcash (ZEC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve Basic Attention Token (BAT) için destek sunuyor.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *