Eski Bakkt ceosu Trump’ın çalışma grubuna dahil edildi

«

Eski Bakkt ceosu Trump’ın çalışma grubuna dahil edildi .

Cumhuriyetçi Georgia senatörü ve eski Bakkt CEO’su, hakkındaki tartışmalara rağmen Başkan Trump’ın çalışma grubuna dahil edildi. Intercontinental Exchange’in yan kuruluşu Bakkt’ın eski CEO’su ve Cumhuriyetçi Georgia senatörü Kelly Loeffler, son tartışmalara rağmen bilimsel çalışma kuruluna katılmayı başardı. 18 Nisan’da paylaşılan bir tweet’te Loeffler şunları yazdı:

“Teşekkürler, @realDonaldTrump, #COVID19’un ardından Amerika’yı güvenli bir şekilde çalışır hale getirmek üzere kurulan görev gücüne beni de atadığınız için… İşsiz Amerikalıların sayısı 22 milyona ulaşırken ekonomimizi canlandırmak ve Amerikan halkını güvenli bir şekilde işe dönmesini sağlamak için çalışmaya başlamamız gerektiği açık.”

Atama, ocak ayının sonlarında basına kapalı biçimde yapılan Senato Sağlık Komitesi brifinginde bulunduktan sonra, içeriden aldığı bilgilerle kişisel yatırımlarını şekillendiren Loeffler’in haberlerinin basına yansımasının akabinde gerçekleşti.

“Benim bilgim olmadan”

Loeffler, portföyü için yatırım kararlarının “benim veya kocamın bilgisi veya katılımı olmadan danışmanlar tarafından alındığını” söyleyerek iddiaları reddetmişti. Ancak kısa süre içinde yaşanan piyasa çöküşünün ardından, satılan hisse senetlerinin fazlasıyla değer kaybettiğinin anlaşılması ve uzaktan çalışma için yazılım desteği sunan firmaya yapılan yatırım dikkatleri çekti. Trump’ın çalışma kurulu, iki partili milletvekili kohortu ile görev yapacak. “COVID-19’un ardından Amerika’nın yeniden normal yaşamına dönmesi için cumhurbaşkanına tavsiye vermek için” bir araya gelecek.

Loeffler ve diğerlerine yönelik iddialar resmi olarak soruşturulmamış olsa da senatörün, pandeminin ABD ekonomisi üzerindeki olumsuz etkisini kamuoyuna önemsiz bir şekilde açıklaması dikkat çekmişti. Dün, Trump Amerikalıların yeniden iş başı yapmaları için federal yönergeler açıkladı. Ancak net bir tarih vermedi. Başkan, pandeminin bir aşı bulunana kadar “yeni bir normal” oluşturulabileceği fikrine karşı koydu ve bu hafta gazetecilere “normalde bir restoranın 158 sandalyesi doluyorsa, normalleşme olduğu zaman yine 158 sandalyesi dolmalıdır” dedi. Aynı gün Loeffler, “Amerikan halkının güvenli bir şekilde tekrar iş başı” yapması için tweet atarken eski Demokrat başkan adayı ve kripto para savunucusu Andrew Yang, bazı Cumhuriyetçilerin kamu sağlığı üzerindeki ekonomik vurgusuna değindi:

“Bir ekonominin birimleri dolar değil, insandır.”

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *