Eski Bakkt CEO’su Suçlamaların Ardından Tüm Kripto Birikimini Satacak

«

Eski Bakkt CEO’su Suçlamaların Ardından Tüm Kripto Birikimini Satacak .

Corona virüs nedeniyle yaşanan piyasa çöküşü sırasında içeriden bilgi alarak alım satım yaptığı iddia edilen eski Bakkt CEO’su ve Senatör Kelly Loeffler, tüm birikimlerini nakde çevirecek. Loeffler, 10 Nisan tarihli gönderisinde kendisinin ve Bitcoin (BTC) opsiyon sözleşmeleri düzenleyicisi Bakkt’ın sahibi şirket ICE’nin CEO’su kocası Jeffrey Sprecher’in corona virüs ile mücadeleye odaklanmak için hesaplarındaki tüm birikimi nakde çevireceklerini açıkladı.

“Konuya olan adanmışlığımdan dolayı yapıyorum”

Eski Bakkt CEO’su, aynı zamanda Wall Street Journal’de bir yazı yayınladı ve bu kararı Senato’nun getirdiği yükümlülükler nedeniyle değil, corona virüs ile mücadeleye olan adanmışlığından dolayı aldığını açıkladı. Loeffler, yaptığı tüm işlemleri halka açık dönemsel işlem raporunda beyan edeceğini ekledi. Loeffler, 20 Mart’ta yeni tip corona virüs ile ilgili düzenlenen özel Senato Sağlık Komitesi görüşmesinin ardından milyonlarca hisseyi günler içerisinde satması nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuldu.  Amerikan siyasi yorumcu Keith Boykin, Loeffler’ı ve senatörler Richard Burr, Jim Inhofe ve Ron Johnson’ı açıkça corona virüs sırasında içeriden bilgi alarak alım satım yapmak ile suçladı. Loeffler, uygunsuz bir işlem yapıldığı suçlamalarını reddetti ve portföyü ile ilgili verilen kararlara doğrudan dahil olmadığını açıkladı. Eski Bakkt CEO’su, üçüncü bir tarafın veya danışmanların bu kararları verdiğini açıkladı.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *