Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
+1062.37
Ethereum
+90.23
DigitalCash
+15.33
Monero
-3.74
Nxt
-0.01
Ethereum Classic
+0.84
Dogecoin
+0.04
Litecoin

Devlet Ağında Gizlice Bitcoin Madenciliği Yapan Posta Şefi Yakalandı

0 14

Devlet Ağında Gizlice Bitcoin Madenciliği Yapan Posta Şefi Yakalandı,

Rus polisi, ülkenin güneyinde yer alan Mineralnye Vody kasabasında ofis ağı aracılığıyla kripto para madenciliği yapan eski postane şefine karşı soruşturma başlattı.Rusya’nın yerel bir haber ajansına göre, Stavropol bölgesinin Soruşturma Komitesi, eski şube şefinin yaklaşık altı ay boyunca şirketin güç şebekesini kullanarak “profesyonel donanımıyla” yasa dışı bir şekilde kripto para madenciliği yaptığından şüpheleniyor. Şüphelinin tasarladığı plan Eylül 2019’a kadar gidiyor.

Madenciliğin verdiği maddi zarar

Soruşturmanın arkasındaki yerel makamlara göre Stavropol Bölgesi Federal Posta Servisi 30.000 ruble (427.50 dolar) zarar gördü.

Sanık, Rusya Ceza Kanunu tarafından belirtilen “gücün kötüye kullanılması” maddesiyle yargılanacak. Soruşturma kurulu hala kanıt toplama aşamasında. Polis tarafından gözaltına alınan kişinin kimliği, soruşturma devam ettiği için medyaya açıklanmadı; ayrıca dava da henüz açılmadı.

Rusya’da Bitcoin madencilerine baskın

Benzer bir vaka Mart ayında Saint Petersburg’da da gerçekleşmişti. Kripto para birimi madenciliği için her ay 200.000 dolarlık yasa dışı elektrik kullanan Bitcoin (BTC) madencilerine karşı Rus polisi operasyon düzenlemişti.

Suçlular, madencilik ekipmanlarını doğrudan kamu elektrik tedarikine bağlayan  komplike bir altyapıya sahip sekiz alan kurmuşlardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.