DeFi’nin popülaritesi DEX hacmini 11 milyar dolar aştı

«

DeFi’nin popülaritesi DEX hacmini 11 milyar dolar aştı.

DeFi çılgınlığı manşetlere çıkmaya devam ederken, merkezi olmayan borsalarda veya DEX’lerde işlem hacmi Ağustos ayında 11 milyar doları aştı.Analiz firması Dune Analytics’ten alınan rakamlar,  Ağustos ayı işlem hacminin aydan aya% 152 artış gösterdiğini ortaya koydu .

Yükselen DEX hacminin arkasındaki ana faktör, son birkaç ayda baskın bir borsa haline gelen Uniswap’tir. Uniswap, son yedi günde 2,8 milyar dolar ve son 24 saatte 877 milyon dolarlık bir hacme sahip oldu.Yatırımcılar DeFi’ye ve merkezi olmayan borsalara akın ederken Uniswap, 30 Ağustos’ta günlük hacim olarak Coinbase’i bile aştı .

Bu ilgi artışı, son birkaç gün içinde diğer DeFI protokollerini de artırdı. Synthetix  , Compound ve Aave gibi diğer DeFi protokollerinin ardından kilitli olarak 1 milyar dolara ulaştı . Synthetix Network Token (SNX), 2020’de önemli kazançlar elde ederek 15 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7.32 $ ‘a ulaştı. Yıldan bugüne% 400’den fazla ralli gerçekleştirdi.

yEarn Finance’in yerel jetonu YFI’nin son 24 saat içinde% 75’ten fazla artarak Binance’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38.883 $ ‘a ulaştığını bildirdi. Güçlü yukarı yönlü hareket, DeFi tokeninin piyasa kapitalizasyonunu 1 milyar doların üzerine çıkardı.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *