«

Coinbase Eos ağında ciddi sorunlar olduğunu söyledi .

Önde gelen ABD’li kripto para borsası Coinbase, EOS ağının bazı sorunları olduğunu söyledi. 20 Şubat’ta Coinbase, “EOS ağı performansı düştü. Gönderme ve alma işlemleri gecikebilir” açıklamasında bulundu. Borsa iki gün sonra bir tweet paylaştı ve EOS ağının hala düşük performanstan muzdarip olduğunu söyledi. Harici EOS işlemlerinin geçici olarak devre dışı bırakıldığını, ancak kripto para birimi borsasındaki EOS satın alma ve satışlarının normal çalıştığını belirtti.

Bununla birlikte 22 Şubat’ta açıklama yapan EOS blok üreticisi EOS Nation, 20 Şubat’ta yaşanan mikro çatallanma işlemi ile ilgili sorunlar olmasına rağmen, EOS mainnet’inin “şu anda son derece güvenilir” olduğunu söyledi. Tweet’te, 20 Şubat’ta yaşanan mikro çatallanma sorunu nedeniyle 192 bloğun kaçırıldığı ancak son iki hafta boyunca istikrarlı bir mainnet performansı yakalandığı belirtildi.

Önceki performans sorunları

EOS ağının geçmişte performans sorunları vardı ve EOS Nation tarafından yayımlanan grafik de bunu vurguluyordu. Ocak ayının son haftasında günde ortalama 20.000 blok kaçırıldıdı. Çeşitli araştırmalarda, EOS ağını dondurabilecek tıkanıklık saldırılarının gerçekleşebileceği sonucu çıkmıştı. Bu yöntemle, EOS bahis uygulamasından 110.000 dolar değerinde kripto para çalınmıştı. EOS’un ana şirketi Block.one ise ağın normal çalıştığını iddia etti. Ağ, kullanıma açıldıktan hemen sonra çeşitli donma problemleri yaşadı ve son zamanlarda EIDOS token airdrop hamlesi nedeniyle ağ tıkanıklığı sorunları gözlendi.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *