Coinbase, BTC İşlem Ücretlerini Yarıya İndirecek Özelliğini Duyurdu

«

Coinbase, BTC İşlem Ücretlerini Yarıya İndirecek Özelliğini Duyurdu .

Ünlü kripto para borsası Coinbase, Bitcoin işlem ücretlerini yarı yarıya düşürecek yeni özelliğini kullanıma açtı. Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, platformu üzerinden işlem yapan kullanıcıların daha az işlem ücreti ödemeleri için yeni bir özellik tanıttı. 15 Mart tarihinde borsa tarafından yayımlanan bir blog yazısına göre, Coinbase müşterileri için Bitcoin (BTC) işlemler, toplu biçimde gerçekleştirilecek. İşlem, “müşterilerin herhangi bir ek hamle yapmalarına gerek bırakmadan” Coinbase tarafından düzenlenecek. Kripto para birimlerine ait hesaplar arası hareketler, zincir halinde işlemlerin bir araya getirilmesiyle gerçekleşecek. Borsa, bu sayede BTC ağındaki yükü ve müşterilerin para göndermek için ödediği ücretleri azaltacağını öngörüyor.

Kullanıcı işlem ücretlerinden yüzde 50 tasarruf sağlanması bekleniyor

Coinbase Ürün Yöneticisi Eli Haims, düzenleme ile kullanıcıların işlem ücretlerinden tasarruf edebileceklerini belirtti. Ağ üzerindeki yükü yüzde 50’nin üzerinde azaltarak işlem ücretlerinde de indirim görüleceğini ifade etti.

“İşlemleri toplu halde gerçekleştirmeyi desteklemek, Coinbase’in ağ ücretlerini genel olarak düşürerek ve blockchain’de yer açarak Bitcoin’in daha kullanışlı hale gelmesine yardımcı olabilir. Bu sayede ağın işlem hacmi artırılabilir ve ölçeklenebilirlik de yükselir.”

CoinMetrics’e göre, BTC ağındaki işlemlerin ortalama ücreti şu anda yaklaşık 0,30 dolar.

Coinbase tarafından uzun süredir planlanıyordu

Bu yeni özellik bir süredir Coinbase’in planları arasındaydı. CEO Brian Armstrong, Haziran 2019’da toplu işlemlerin hayata geçirmenin uzun sürdüğü için utandığını bildiren bir tweet atmıştı. Hem Coinbase, hem de Coinbase Pro platformları için toplu işlem seçeneği mevcut olsa da, diğer isimler daha hızlı davrandı. ABD merkezli kripto borsa Kraken ve İsviçre merkezli ShapeShift zaten toplu işlem hamlesini gerçekleştirdi.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *