«

Canaan Şirketi Zararını Açıkladı

Bitcoin madenciliği ekipmanı üreticisi Canaan, 31 Ağustos’ta 2020’nin ikinci çeyreği için denetlenmemiş finansal sonuçlarını açıkladı.Brüt kar hem yıldan yıla hem de çeyrekten çeyreğe artış gösterse de şirket, yine de net zarar açıkladı.

Canaan’ın uygulamaya özgül tüm devre (ASIC) donanımlarında sattığı işlem gücünün miktarı 2,6 milyon THash/s’ti. Bu sayı, 0,9 milyon THash/s olan birinci çeyreğe göre neredeyse yüzde 200 fakat bir önceki yıla göre yüzde 18,2 düşüşü temsil ediyor.25,2 milyon dolar olan şirket geliri son çeyreğe göre yüzde 160 artış gösterirken, bir önceki yıla göre dörtte bir oranında düşüş gösterdi.

6,1 milyon dolar olan brüt kar yıldan yıla yüzde 300, birinci çeyreğe göre ise yüzde 1.700’den fazla artış gösterdi.Brüt marj ise bu çeyrekte neredeyse yüzde 25’lik önemli bir artış yaşadı. Brüt marj, bir önceki çeyrekte yüzde 3,5, 2019’un ikinci çeyreğinde ise yüzde 4,5’ti.Bunun sonucunda 2,4 milyon dolar net zarar rapor edildi. Bu zarar, bir önceki çeyrekte belirtilen net zararın yarısından azını temsil ediyor.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *