«

Btctürk Ceo’sunun 2020 öngörüleri .

Bitcoin ve kripto para ekosistemi, inişler ve çıkışlarla dolu bir yılı daha geride bıraktı. 2020 yılını karşılarken, Türkiye’deki kripto para ve blockchain çalışmalarına öncülük eden isimlere 2019 yılına ilişkin değerlendirmelerini ve yeni yıl öngörülerini sorduk. 2019 yılını kripto para açısından nasıl özetlersiniz? Bu yıl kripto alanında yaşanan en önemli gelişmeler sizce neydi? Kripto veya blockchain ile ilgili hangi kırılımlar sizi etkiledi?

Bitcoin’in TL bazında en yüksek fiyata ulaşması (ATH) BtcTurk açısından bu yılın en önemli olaylarından biriydi. Bu tarz fiyat dalgalanmaları, kripto paralara olan ilgiyi artırıyor. Biz de BtcTurk olarak kripto paraların bilinirliğini daha da artırmak için Y. Malatyaspor ile yaptığımız isim ve forma sponsorluğu anlaşması ile dünyada bir ilki gerçekleştirdik. 2020 yılı ise Bitcoin için önemli bir yıl. Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen Ödül Yarılanması hem Bitcoin üretimi yarı yarıya azaltacak, hem de Bitcoin madencilerinin gelirlerinin önemli oranda azalmasına neden olacak. 2020 yılı, Bitcoin’in fiyatında önemli bir artış beklentisini de beraberinde getirecek.

Sizce 2020 yılında kripto para ve Bitcoin için en önemli konu başlıkları veya projeler neler olacak?

Kuşkusuz 2020’nin en önemli olayı ödül yarılanması olacak. BtcTurk olarak bizim için ise 2020, büyük bir ivme kazandığımız yıl olacak. Ocak ayından itibaren yeni ürün ve hizmetlerimizle kullanıcılarımızın karşısına çıkacağız. Türkiye’de her seviyeden kullanıcının Bitcoin ve kripto paralara güvenle ulaşabilmesi için çalışıyoruz. Bu doğrultuda yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Finansal hizmetler ve kripto para sektörü yakınlaşıyor

Kripto veya blockchain haricinde hangi konu başlıklarını takip ediyorsunuz? 2020 için değerlendirmeniz var mıdır?

BtcTurk olarak kripto para ekosistemi ve blockchain haricinde finansal teknolojileri yakından takip ediyoruz. Finansal kuruluşlarda blockchain’in kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Kredi kartlarının, nakit kullanımını azaltmasına benzer şekilde, finans kuruluşlarının blockchain’i yaygın olarak kullanmaya başlaması önümüzdeki dönemde finansal hizmetlerin kripto para sektörüne daha da yakınlaşmasına zemin hazırlayacak. BtcTurk olarak bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Önümüzdeki yıl, finansal hizmetler alanında ürün ve hizmetler sunmayı hedefliyoruz.

Bitcoin haricinde hangi kripto paraları (veya dijital paraları) takip ediyorsunuz?

Kullanıcılarımızın Bitcoin ve kripto para sektörünün gelişimine katkı sağlayan, topluluk desteği olan kripto paralara ulaşabilmesi için çalışıyoruz. Ürün ve hizmetlerimizi çeşitlendirmek, platformumuza yeni kripto paralar eklemek ve kullanıcılarımızın daha fazla kripto paraya güvenle ulaşabilmesine olanak sağlamak için kripto para projelerini, bu projelerin geliştirici ekiplerini ve toplulukların faaliyetlerini takip ediyoruz.

Kripto para sektöründe kendine yer bulmuş ve Bitcoin’e benzer şekilde belirli kişiler ya da kuruluşlardan bağımsız olarak da gelişimine devam edebilecek kripto paralara öncelik vermeye devam edeceğiz.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *