Bitmain, Antminer S17 donanımlarında Sorun Yaşandığını açıkladı

«

Bitmain, Antminer S17 donanımlarında Sorun Yaşandığını açıkladı.

Çinli madencilik donanımı şirketi Bitmain, Antminer S17 ekipmanlarının bazılarında sorun yaşadıklarını kabul etti. Bitmain sözcüsü, 6 Mayıs’ta yaptığı açıklamada “Antminer, 17 serisinden bazı ürünlerin yaşadığı, medyaya da yansıyan sorunları yakından takip ediyor.” diye belirtti ve şöyle ekledi:

“Bu süreçte ürün nedeniyle sorun yaşayan müşterilerimiz ile çözümleri müzakere etmeye başladık. Antminer, her zaman müşteriye öncelik vermiştir. Herhangi bir ürün sorunu yaşayan müşterimiz varsa, lütfen Antminer’ın resmi müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.”

Bir madencilik girişimcisi, satın aldığı Antminer S17+ ekipmanların yüzde 30’a yakınının arızalı olduğunu veya bir aylık kullanımdan sonra bozulduğunu iddia ederek bir Telegram grubu başlattı. 160’tan fazla üyeye ulaşan grupta benzer şikayetler yer alıyor.

Blockchain altyapı şirketi Blockstream’in CSO’su Samson Mow da benzer endişeleri dile getirmişti. Mow, geçtiğimiz ay Bitmain müşterilerinin Antmine S17/T17 ekipmanları ile yüzde 20-30 oranında sorun yaşadığını ileri sürdü.

Yeni ürünler yolda

Bitmain, yarılanmaya bir haftadan az zaman kalmasıyla birlikte ilk yurt içi Antminer S19 satışlarını gerçekleştirdi. Ürünler, en erken 11 Mayıs’ta teslim edilebilecek. Yeni ürün, yarılanma sonrası koşullarda madencilik çıktısını artırmak için tasarlandı.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *