Bitfinex 238 Milyon Dolarlık Kripto Koruma Fonu Listeleyecek

«

Bitfinex 238 Milyon Dolarlık Kripto Koruma Fonu Listeleyecek .

Dev kripto borsa Bitfinex, milyonlarca dolar değerinde bir kripto koruma fonunu listeleyecek . Stablecoin Tether’ın (USDT) ortak şirketi, dev kripto para borsası Bitfinex, milyonlarca dolarlık bir kripto para koruma fonunu listeleyecek.  Borsa, 16 Mart’ta değeri şu anda 280 milyon doları bulan Bahama merkelzi kripto koruma fonu Fulgur Alpha’yı listelediğini duyurdu. Bitfinex’e göre yalnızca profesyonel yatırımcılara açık olan fon, bu yıl yönetilen varlık sayısını artırmayı hedefliyor. Fulgur Alpha’nın varlıkları, lisanslı kripto varlık saklama hizmeti Delchain Limited’ta tutuluyor ve fonun yasal uyumluluğu Bahama merkezli yönetici Deltec Fund Services ve finansal hizmetler şirketi Deltec International Group’un bir bölümü tarafından sağlanıyor. Delchain uygulayıcı genel müdürü Bruno Macchialli, fonun risk dağıtımı içeren geleneksel bir yapıya sahip olduğunu belirtti. Macchialli, fonun kripto alanına yapılan kurumsal yatırımlar için bir model oluşturduğunu ileri sürdü.

Kripto para koruma fonlarının yükselişi

Geçtiğimiz ocak ayı, kripto koruma fonlarının şimdiye kadar geçirdiği en iyi ocak ayıydı. Kripto koruma fonları ocak ayında yüzde 21,15 getiri sağlarken şubat ayında yüzde 1,31 değer kaybettiler. Bu değer kaybı, piyasaları altüst eden Corona virüs krizi nedeniyle mart ayında da devam etti.  Kripto paralara ilgi duyan yatırımcılar için özel olarak tasarlanmış olmayan kripto fonlar ise, kripto varlıkların dahil edilmesiyle olumlu yönde gelişti. 2019’un ilk yarısında ünlü yatırımcı Bill Miller’ın koruma fonu, Bitcoin’in (BTC) dahil edilmesiyle birlikte yüzde 40 büyüme gösterdi.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *