Bitcoin’in Büyümesinde Yaşlıların Payı Gençlerden Fazla

«

Bitcoin’in Büyümesinde Yaşlıların Payı Gençlerden Fazla

Araştırmaya göre, Bitcoin’in (BTC) büyümesinde “Baby Boomer” ismi verilen neslin payı büyük.

Paul Tudor Jones etkisi

Çoğu anket, genç neslin Bitcoin’e daha çok ilgi gösterdiğini ve kripto para sektörünün gelişmesinin gençler sayesinde mümkün olduğunu ifade etse de, farklı araştırmalar çelişkili sonuçlar veriyor.River Financial Kurucu Ortağı ve CEO’su Alex Leishman, Bloomberg’e verdiği demeçte, Bitcoin’in iyiden iyiye yaygın hale geldiğini ve birçok yatırımcının Paul Tudor Jones’un izinden gittiklerini söyledi.

Yaşlı nesil çok para sahibi

Birçok analist bu yıl Bitcoin’e olan kurumsal ilginin artmakta olduğunu ve üretilen BTC’lerden daha fazlasının Grayscale tarafından alındığını belirtiyor.

Wealth distribution by age in the U.S

ABD’de yaşa göre zenginlik dağılımı. Kaynak: DQYDJ.

Milenyum nesli kripto paraya daha fazla ilgi gösterse ve sektörün geleceği için güven verse de, sanal varlığın değerini ortaya çıkaranlar eski nesiller oluyor.Yaşlı gruptaki kesim, milenyum neslinin ortalama 10 ila 30 katı kadar servete sahip.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *