Bitcoin Sahibi Bazı Coinbase Kullanıcıları 10 Dolar Para Çekme Limiti ile Karşılaştı

«

Bitcoin Sahibi Bazı Coinbase Kullanıcıları 10 Dolar Para Çekme Limiti ile Karşılaştı .

ABD merkezli önde gelen kripto para borsası ve cüzdan hizmeti sağlayıcılarından Coinbase’in bazı kullanıcılara günde 10 dolarlık para çekme limiti koyduğu iddia edildi. 4 Şubat tarihinde bir Reddit kullanıcısı, kendisinin de üyesi olduğu Coinbase borsasının kullanıcılara günlük 10 dolarlık para çekme limiti koyduğunu öne sürdü. Unholy_Crab1 isimli Reddit kullanıcısı, para çekme limitini yükseltmek için Coinbase’e başvurduğunu ancak ret cevabı aldığını söyledi. Reddit kullanıcısı ayrıca, Coinbase’den günlük maksimum para çekme miktarının, Bitcoin (BTC) hesabı için 10 dolar olduğunu gösteren bir de ekran görüntüsü paylaştı.

Kaynak: Reddit

Reddit kullanıcıları, Coinbase’in kimi hizmetleri konusunda şüpheci yaklaşım sergilediğine dikkat çektiler. Bazı kullanıcılar, kripto para fiyatlarının çok yüksek seviyelere ulaşması durumunda, Coinbase’in yine benzer kısıtlamalar uygulayabileceği konusunda endişelerini dile getirdiler. Günlük 10 dolarlık para çekme limitinin “dolandırıcılık” olduğunu öne süren kullanıcılar olduğu gibi, kimileri ise Coinbase’in “ABD’de yaşayanlar için tek borsa seçeneği” olduğunun altını çizdiler.

Coinbase ve Ripple, ABD’de kripto para kabulünü artırmak için ortaklık kurdu

Merkezi San Francisco’da bulunan Coinbase, 100’den fazla ülkede hizmet sunan ve ABD’deki en popüler dijital varlık platformlarından biri. Coinbase tarafından günlük para çekme limiti konulduğu iddiası, yakın zamanda duyurulan Coinbase ve Ripple’ın ABD’de blockchain ve kripto para kabulünü teşvik eden ortaklık çalışmasının hemen peşinden geldi. 23 Ocak’ta Coinbase yöneticisi Rachel Nelson, Ripple yöneticisi Breanne Madigan ile birlikte “piyasa bütünlüğü sağlamayı ve tüketicilere hak ettikleri güveni vermeyi” amaçlayan Piyasa Bütünlüğü Çalışma Grubunun (Market Integrity Working Group) kurulduğunu duyurdu. Coinbase, yakın zamanda Reddit’te şikayetlerle karşılaşan tek kripto borsası değil. Kripto borsası LocalBitcoins hakkında kullanıcı hesaplarının askıya aldığını aktardı. Bazı kullanıcılar Bitcoin’lerini çekmek için en az 14 gün beklemeleri gerektiğini söylediler.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *