random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara
«

Binance Singapur kripto pazarına el attı .

Singapur Para Kurumu yakın zamanda Ödeme Hizmetleri Yasası’nı yürürlüğe koyarak kriptoya kapılarını açtı . Bu politika, şu anda geleneksel fiat ödeme hizmetlerini bir kılavuz olarak yöneten düzenlemeleri kullanarak kripto para ödemelerini ve ticareti düzenlemeyi amaçlamaktadır. İlgili taraflar, Singapur’da standart bir ödeme kurumu lisansı, para değiştiren bir lisans ve büyük bir ödeme kurumu lisansı dahil olmak üzere uygun lisanslar için başvuruda bulunmalıdır. 17 Şubat Bloomberg raporuna göre, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri tam da bunu yaptı. Merkezi Malta’da olan ve aynı zamanda Asya’daki şehirlerde ofisleri bulunan Binance , mevzuata uygun olarak kullanıcı tabanını genişletmeye çalışıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, sürecin uygunluğu hakkında yorum yaptı:

“Başvuruyu oldukça hızlı gönderdik. Binance’ın Singapur kuruluşu yerel düzenleyicilerle yakın temas halindeydi ve her zaman açık fikirliydi. ”

Singapur’a Genişlemeyi Planlayan Diğer Kripto Borsaları  

Kripto para birimi borsaları yeni pazarlara açıldıkça, yerel yönetimler hala bunları nasıl düzenleyeceklerine karar vermeye çalışıyorlar. Ödeme Hizmetleri Yasası, kripto ticareti ve dijital ödemeleri düzenleyen Singapur için bu tür ilk mevzuattır.  Binance, Singapur’un yeni düzenlemelerinin potansiyelini gören tek kişi değil. Londra merkezli kripto para birimi operatörleri Luno ve Tokyo’dan Liquid de başvuru yapma niyetlerini ifade etti.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *