2019 yılında 12 büyük kripto para borsasında hacklenme olayı yaşandı

«

2019 yılında 12 büyük kripto para borsasında hacklenme olayı yaşandı .

2019’da on iki büyük kripto para borsası korsanlığı meydana geldi. Bunlardan 11 korsanlık, sadece çalınan müşteri verilerini içeriyordu. Toplamda, 2019’da 292.665.886 dolarlık kripto para birimi ve 510.000 kullanıcı bilgileri kripto para borsalarından çalındı. Kripto para borsaları, geçen yıl 2018’den daha fazla saldırı yaşadı ve sadece dokuz kripto para birimi borsa güvenlik ihlallerine kurban gitti. Zaman geçtikçe, kripto para birimi borsalarının daha güvenli hale geleceğini düşünebilirsiniz. Gerçek şu ki, kripto para borsasında daha fazla saldırı gerçekleşiyor. Genel olarak, kripto borsaları düzensiz kalır ve hangi düzenleyici kurumun kripto pazarları üzerinde yargı yetkisine sahip olduğu hala belirsizdir.

Her ne kadar kripto para birimi borsalarının müşteri fonlarını nasıl koruyacağı konusunda belirlenmiş bir kural olmasa da, kripto dostu ülkeler ve devletler var. Kanada , Malta ve Amerikan Wyoming eyaleti, işletmelerin işlemesini kolaylaştıran ve güvenlik uygulamaları ile ilgili yönergeler veren kripto dostu bir mevzuat oluşturdu.

Ne yazık ki, tüm ülkeler kripto şirketlerinin faaliyet göstermesine ve tüketiciler için riski azaltmasına yardımcı olan kurallar veya yasalar oluşturmamıştır. Kripto para borsalarının müşteri servetlerini saklama ve koruma şekli, borsadan borsaya farklılık gösterir; ne yazık ki, bu kripto para birimi borsalarını kripto para birimi veya müşteri verilerinin çalınmasıyla sonuçlanmasının önüne geçememiştir. 2019’un kripto para borsası hack’lerine ve her olayda ne kadar kripto para birimi, fiat ve müşteri verilerinin çalındığına daha yakından bakalım.

Hacklenen borsaların listesi

 

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *