Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$62,863.78
-497.24
Ethereum
$2,322.21
+44.9
Litecoin
$261.78
-6.06
DigitalCash
$290.00
+0.71
Monero
$313.15
-8.01
Nxt
$0.08
-0.01
Ethereum Classic
$20.53
-0.25
Dogecoin
$0.12
+0.04

Kanal İstanbul Projesi Çinlilerin radarına girdi

0 9

Kanal İstanbul Projesi Çinlilerin radarına girdi .

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Çince olarak paylaştığı “Kanal İstanbul” videosu, Çin medyasında geniş yer buldu, yatırımcıların dikkatini çekti. Cumartesi günü İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Çince olarak paylaştığı “Kanal İstanbul” videosu Çin’in en büyük gazetelerinden People’s Daily, China Daily gazetesi, ekonomi portalı Hexun ve Çin’in en büyük haber sitesi olan china.com.cn’de yayımlandı.

Çin’in en büyük gazetelerinden People’s Daily, “Türk hükümeti Kanal İstanbul projesinin uygulanmasını hızlandırdı” başlığıyla yaptığı haberinde, “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 4 Ocak’ta sosyal medya aracılığıyla Çinli izleyicilerle paylaştığı Kanal İstanbul projesi ile ilgili Çince videoda, dünya deniz ticaretinin en önemli merkezi olan İstanbul’un, İstanbul Kanal Projesi ile daha hızlı ve daha ekonomik bir ticaret kanalı haline geleceğini söyledi” dedi.

ÇİNLİ YATIRIMCILARIN DA DİKKATİNİ ÇEKTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kanal İstanbul projesinin yapılması için gerekli talimatları verdiğini belirten gazete, haberinde ayrıca şu ifadelere yer verdi: Türkiye’nin yüzyıl projesi Kanal İstanbul, uygulama aşamasına girmek üzere. Yerel yetkililere göre, Çinli yatırımcılar büyük ölçekli projeye katılmaya ilgi duyduklarını belirttiler. Erdoğan, Kanal İstanbul Projesini ilk kez 2011 yılında başbakan olduğu dönemde duyurdu. Bu kanal, İstanbul Boğazı üzerindeki ulaşım baskısını hafifletecek, İstanbul’un kentsel manzarasını değiştirecek ve tüm dünyanın odaklanacağı bir proje olacak. China Daily gazetesi de, Kanal İstanbul projesinden övgü ile bahsederek, Çinli yatırımcıların süreci yakından takip ettikleri vurgulandı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un paylaşımına yer verilen haberde, Kanal İstanbul’un hem Türkiye hem de dünya deniz ticareti için kazanım olduğunun altı çizildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.