«

Micree Zhan : Bitmain’den Zorla Çıkarıldım .

Dev Bitcoin (BTC) madencilik donanımı üreticisi Bitmain’in kurucu ortağı Micree Ketuan Zhan, şirketin yasal temsilcisi rolünden zorla çıkarıldığını ileri sürdü. Blockcstream CEO’su Samson Mow, 7 Kasım’da Zhan’a ait bir açıklamayı Twitter üzerinden paylaştı. Şirkete dönmek için yasal yollara başvuracağını belirtti. Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu, geçtiğimiz hafta bir e-posta ile Zhan’ın şirketten ayrıldığını duyurmuştu:

“Bitman’in kurucu ortağı, başkanı, yasal temsilcisi ve yönetici müdürü Jihan Wu, Ketuan Zhan’ın tüm yetkilerini elinden almaya karar verdi.”

”Arkamdan bıçaklandım”

Zhan, bugün yayınlanan mesajında hayal kırıklığı duyduğunu ve ihanete uğramış hissettiğini belirtti. CoinDesk tarafından çevrilen mesajda, şöyle belirtiliyor: Şirkete yasal yollar ile mümkün olan en kısa sürede geri döneceğini iddia eden Zhan, Bitmain’in yapay zeka (AI) işinin bu yıl 100 milyon yen (14,2 milyon dolar) kazandıracağını, bu sayının 2020’de ise 1 milyar yen (142 milyon dolar) olacağını düşünüyor.

“TVlerde yaygın olan, güvendiğin ortakların ve birlikte savaştığın ‘kardeşlerin’ tarafından arkandan bıçaklandığın sahnelerin, gerçek hayatta olacağını düşünmezdim. Onun için sonuna kadar yasal yollar ile savaşacağım. Bize komplo düzenleyenlerin başarılı olmasına izin vermeyeceğim. Savaş istiyorlarsa, istediklerini vereceğim.”

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *