Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$62,389.84
-326.16
Ethereum
$3,039.33
-28.99
Litecoin
$77.88
-0.41
DigitalCash
$27.62
+0.12
Monero
$121.65
+5.12
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.73
+0.16
Dogecoin
$0.15
-0

Kraliçe : Kriptoyu Para Birimi Olarak Görmüyor

0 242

Kraliçe : Kriptoyu Para Birimi Olarak Görmüyor .

Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi , kripto vergilendirmesi için yeni kılavuz yayınladıktan sadece birkaç hafta sonra, İngiltere’nin vergi, ödemeler ve gümrük idaresi, Geliri ve Gümrükleri, işletmeler ve bireyler için kripto birimi vergi poliçe belgesini güncelledi .

HMRC’nin bu politika belgesindeki yaklaşımı beklendiği gibi muhafazakârdır ve diğer ülkelerin kripto par birimleri için vergi muamelesiyle aynı hizadadır. HMRC açıkça kriptoyu bir para birimi olarak görmediğini ve politika belgesinde “kripto birimi” terimini kullanmıyor ve kripto para birimi cinsinden kullanmıyor.

Bireyler hakkındaki politika belgesi, kripto faaliyetini, mallar veya hizmetler için ödeme yapmak için kripto kullanmak, kripto hediye etmek veya Fransız vergi otoritesinin pozisyonundan farklı olarak – kripto hediye etmek için ödenmesi gereken ödenek vergisine tabi kişisel bir yatırım olarak kabul eder. 

Sermaye kazancı vergisi , ABD ve İsrail gibi birçok ülkede kripto faaliyetlerini vergilendirmek için yaygın olarak kullanılır. Bununla birlikte, diğer ülkeler kişisel faaliyetler ile profesyonel ticaret arasındaki çizgiyi çizmekte zorlanırken, HMRC kripto’nun “sadece istisnai durumlarda” ticari faaliyet tanımına gireceğini belirtiyor:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.