Huobi Ekosistemini blockchian Türkiye üzerinden destekleyecek

«

Huobi Ekosistemini blockchian Türkiye üzerinden destekleyecek .

Global kripto para platformu Huobi, Blockchain Türkiye Platformu’na platin üye olarak katıldığını açıkladı.Huobi, Türkiye’de blockchain alanında yapılan çalışmalara Blockchain Türkiye Platformu üzerinden destek vereceğini 15 Ocak günü yayımladığı bir basın bülteniyle duyurdu. BCTR platformuna platin üye olduğunu açıklayan Huobi, bültene göre “birçok başarılı ve önde gelen markayla birlikte Türkiye’deki blockchain teknolojilerini güçlendirme çalışmalarında yer alacak.”

“Blockchain, şeffaf ve güvenli oluşumu ile “geleceğin teknolojisi” olarak tanımlanıyor ve aynı zamanda yeni iş modellerinin oluşturulmasına yardımcı oluyor. Finans ve teknoloji sektörleri başta olmak üzere, yeni ürünler ve hizmetler geliştirmek için Blockchain teknolojilerine yatırımlar yapılıyor.

Huobi Türkiye olarak değişimi desteklemenin önemine inanıyoruz ve BCTR’ye üye olmaktan gurur duyuyoruz. Merkezi olmayan bir sistemde Türkiye’nin bölgesel liderliğini güvence altına almak için BCTR’nin vizyonunu destekliyoruz.”

Kamu ve özel sektör bu platformda buluşuyor

Blockchain Türkiye Platformu, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) liderliğinde geçtiğimiz yıl kuruldu. Sadece bir yıl içinde 75 üyeye ulaşan bu platform, oluşturduğu 4 çalışma grubuyla farklı alanlarda 7 rapor yayımladı. Blockchain’in çok sayıda kurum ve hatta sektörün radarına girmesine öncülük etti.

Canko, Türkiye’deki pek çok farklı sektörün blockchain konusunda potansiyeli gördüğünü kaydetmişti. Blockchain Türkiye Platformu’nun üyeleri arasında bankacılık ve finans sektöründen, yatırım dünyasından, kripto para ekosisteminden ve teknoloji şirketlerinden pek çok üye bulunuyor.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *