Consensys personelin yüzde 14’ünü işten çıkarıyor

«

Consensys personelin yüzde 14’ünü işten çıkarıyor .

Blockchain yazılım şirketi Consensys, iki ayrı departmana bölünme yönünde karar alırken, personel sayısında da bir kez daha azaltmaya gidiyor.5 Şubat tarihinde Reuters yayımlanan habere göre Consensys, çalışan sayısını kabaca yüzde 14 azaltma kararı aldı. Reuters’e göre, merkezi New York’ta bulunan Consensys ayrıca, şirketi bölmeye de karar verdi. Basın açıklamasında, operasyonun bir kısmının yazılım sektöründe devam edeceği, diğer kısmın ise yatırım çabalarını sürdüreceği belirtildi.

İşten çıkarmalar Consensys şirketi için yeni bir durum değil zira şirket daha önce de personel sayısında azaltma yoluna gitmişti. Aralık 2018’de çalışanların yüzde 60’na yol verildiği iddiaları konuşulmaya başlanmıştı. Ocak 2019’da ise resmi açıklama gelmiş, personelin sadece yüzde 13’lük kısmının işten çıkarıldığı söylenmişti. Ethereum blockchain köklerine sahip olan Consensys, Ethereum cüzdan çözümü Metamask ve Consensys Codefi dahil olmak üzere birçok projeye ev sahipliği yapıyor.

Yeni denizlere yelken açmak

Bundan böyle Consensys’in iki ana departmanı bulunacak: biri yazılım işlerine devam ederken, diğer bölüm ise girişim tarafına odaklanacak. Consensys, personelinin yüzde 14’ünü işten çıkarmasının ardından, şirketin yazılım geliştirme ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlayacak ekipler ile yeniden yapılandırmayı planladığını iletti.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *