«

Blok zinciri tabanlı Electra test aşamasına geçti .

Dijital ödemelere odaklanan, açık kaynaklı hissenin kanıtı (Proof-of-Stake – PoS) blockchain projesi Electra (ECA), bu ay itibarıyla amiral gemisi ürününü beta teste tabi tutacak. ElectraPay olarak bilinen ürün; satıcıların işlemleri tamamlamaları için üçüncü parti hizmet sağlayıcılarından, bankalardan veya kredi kartı şirketlerinden hizmet almalarına gerek bırakmayan, kripto para ödeme yöntemine izin veren finansal yönetim sistemi olarak işlev görüyor. Electra yönetim kurulu üyesi ve koordinatörü Robert Bakker, ElectraPay’i anlatırken, WordPress için kurulan e-ticaret eklentisi Woocommerce’e benzetme yaptı. Electra’nın, ECA kripto para birimini kabul etmesini sağlayan bir yönetim çözümü olduğunu söyledi. Bakker, “ElectraPay, ECA üzerindeki bir satıcının doğrudan hesabına para ödenmesine olanak tanıyan bir yönetim çözümü. Ödeme aldıktan sonra satıcılar, diledikleri zaman cüzdanlarına paralarını aktarabilirler” açıklamasında bulundu. Electra ekibinin şu anda ElectraPay’in pilot uygulamasını hayata geçirmek için işletmelerle temas halinde oldukları kaydedildi.

ElectraPay’e daha yakından bakış

ElectraPay, çevrim içi satıcıların ECA kripto para birimini kabul etmelerini mümkün kılıyor. Bakker ise uygulamanın; ürün satışları, envanter ve müşteri verilerini izlerken ödemeleri de işlediğine dikkat çekti. ElectraPay, halen 40 e-ticaret platformu ve satış noktası sistemleri ile entegre olan BitPay gibi önde gelen kripto ödeme çözümleri ile doğrudan rekabete girmek durumunda. ElectraPay’in BitPay’den ne yönde farklı olduğu sorulduğunda Bakker, “Bitpay bir cüzdan ve hepsi bu kadar” diye cevap verdi.

Ancak BitPay, satıcı web siteleri için barındırılan bir ödeme ve yerleşik fatura çözümü de içeriyor.

“ElectraPay, ödemelerin birleştirildiği kendi küresel cüzdanına sahip. İşletme sahipleri daha sonra ne zaman ve ne kadar ECA çekmek istediklerine karar verebiliyorlar. Cüzdanlarını istedikleri yerde tutabiliyor, takas veya satma işlemi için istedikleri platformu seçebiliyorlar. İşletmeler, kazançlarıyla ne yapacaklarına karar verebilir ve paraları üzerinde tam kontrol sahibi olabilirler.”

Electra joined the global Electronic Transaction Association (ETA) in March. A number of the world’s largest merchants and payment gateways are members of ETA, companies like Amazon, Apple, PayPal, and Square. According to Bakker, Electra is the first blockchain project to join ETA Electra, mart ayında Electronic Transaction Association (ETA) bünyesine katıldı. ETA birliğinin içinde, Amazon, Apple, PayPal ve Square gibi dünyanın en büyük ödeme ağ geçit hizmeti sunan isimleri yer alıyor. Bakker’e göre Electra, ETA’ya katılan ilk blockchain projesi.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *