«

Binance WazirX’i Satın Aldı .

Binance, Hindistan’ın ünlü kripto borsası WazirX’i satın aldı; bir milyardan fazla kişi kriptoya daha kolay erişim sağlayacak. Hindistan kripto mevzuat haberleri ve analiz platformu ”Crypto Kanoon” kurucu ortağı Kashif Raza,  gelişmeyi olumlu karşıladı ve büyük bir yasal belirsizlik yaşanan Hindistan girişim alanına moral olacağını söyledi.

Hindistan topluluğu için büyük moral

Raza, bu belirsizliğin WazirX’in Binance gibi sektörün dev bir ismiyle güçlerini birleştirme kararında muhtemelen etkili olduğunu da ekledi.

WazirX, Hindistan Merkez Bankası’nın bankaların kriptoyla ilgili şirketleri ile çalışmasını yasaklamasının ardından Temmuz 2018’de, iş modelini P2P platforma dönüştürdü. Coindelta gibi diğer borsalar ile hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu hareketin ”paranın özgürlüğünü kazanma yolunda önemli bir adım” olduğunu söyledi.

”Kripto Para Birimlerinin Yasaklanması ve Resmi Dijital Para Birimlerinin Düzenlenmesi” adlı yasa teklifi, iddiaya göre yalnızca kripto kullanımı yasaklamayı değil, ayrıca merkez bankası tarafından çıkarılacak bir ”dijital rupi” teklifini de içeriyor.

Binance, Ekim ayı ortasında Çin Yuanı ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USDT arasında p2p alım satımı başlattı, ayrıca geçtiğimiz günlerde amiral gemisi platformuna Türk Lirası için destek ekledi.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *