“Bitcoin mi, Bankalar mı?” Sorusuna İlginç Cevaplar

«

“Bitcoin mi, Bankalar mı?” Sorusuna İlginç Cevaplar

Düzenlenen ankete göre, güven açısından Bitcoin (BTC) ve büyük bankacılık kurumları neredeyse eşit seviyede çıktı. Son üç yılda bu alanda inanılmaz bir değişim söz konusu.

Bitcoin’e kim güveniyor?

Tokenist tarafından, 17 ülkede 4 bin 852 katılımcıyla yapılan ankette, insanların Bitcoin’e bakış açıları ele alındı. Elde edilen bulgular, daha önce yapılan benzer araştırmaların cevaplarıyla karşılaştırıldı. İnsanların tutumlarının zaman içinde nasıl değiştiği gözler önüne serildi.

If you had to choose, which of the following is more trustworthy?

Size göre hangisi daha güvenilir? Kaynak: The Tokenist.

Değişim rüzgarları

Genel sonuçlara göre tam bir dağılım söz konusu olsa da, milenyum neslinin Bitcoin’e daha fazla güvendiği gözüküyor. İlginç olan ise, bu oranın 2017’den beri nasıl değiştiği… O zamanlar sadece yüzde 18’lik kısım Bitcoin’i seçerken, yüzde 82 oyunu büyük bankalardan yana kullandı. 2020 yılında ise bu seviyeler büyük miktarda değişti.

2017 Results Versus 2020 Results

2017 ile 2020 sonuçlarının kıyaslaması. Kaynak: The Tokenist

Tokenist araştırmasına katılanların Bitcoin’e yakın olması beklenebilir, ancak aynı durum genel araştırmalar için de geçerli.Genel görüşteki bu değişimin kripto para sektöründe büyümeye dönüşeceğini tahmin etmek mantıklı olabilir.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *