Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber

- Advertisement -

Bitcoin
$61,343.10
+830.83
Ethereum
$3,730.89
-35.02
Litecoin
$183.61
-0.46
DigitalCash
$183.76
-2.64
Monero
$256.57
-6.47
Nxt
$0.02
-0
Ethereum Classic
$52.18
-0.71
Dogecoin
$0.25
+0.02

26 Mayıs BTC, ETH, XRP, BCH, BSV, LTC, BNB, EOS, XTZ, ADA Fiyat Analizi

0 108

- Advertisement -

26 Mayıs BTC, ETH, XRP, BCH, BSV, LTC, BNB, EOS, XTZ, ADA Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC) halving etkinliğinden sonra yanlamasına ticaretine devam ett. Bu durum tarihin tekerrür edeceğini gösteriyor. İlk halving etkinliğinden bir ay sonra Bitcoin sadece % 7 arttı. İkinci halving etkinliğinden sonra aynı dönemde fiyat % 10 düştü.

Daily cryptocurrency market performance. Source: Coin360

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken ve önemli olan nokta, her iki halving etkinliğinin de güçlü boğa koşuları tarafından takip edilmesidir. Bu nedenle, tarih tekerrür etmese bile, küresel ekonomilerin on yıllardır en kötü durgunluklarına baktığı bir zamanda yatırımcılara önemli getiriler sunabilir.

Önceki iki halving etkinliğini takiben boğa piyasalarının yapısı dikey olmasına rağmen, bir sonraki boğa piyasasının kademeli bir seyir izlemesi muhtemeldir.

Bunun nedeni, türev piyasasının coşkuyu bir süre kontrol altında tutmasıdır. Bununla birlikte, her boğa piyasası parabolik bir hareketle biter ve Bitcoin’de de aynı şey olabilir.

Bu nedenle, yatırımcılar düşüşleri uzun vadeli portföylerini oluşturmak için bir fırsat olarak kullanabilirler. Yatırımcılara satın alma fırsatları sunabilecek kritik destek düzeylerini belirlemek için büyük kripto para birimlerinin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USD

Bitcoin (BTC) 24 Mayıs’ta yükseliş trendi çizgisinin altına düştü. Boğalar önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı yükseliş çizgisinin üzerine taşıyamaz ise bu durum yükseliş trendinin sona erdiğini gösterecek.

BTC–USD daily chart. Source: Tradingview

Aşağı yönde bir sonraki destek, 50 günlük basit hareketli ortalama seviyesi olan 8.262 doların hemen altında olan 8.130.58 doalr seviyesi. Bu destek devam ederse, BTC / USD kuru birkaç gün için 8.130.58 dolar ile 10.000 dolar arasında bir aralığa bağlı kalabilir.

Yassılaşan 20 günlük üstel hareketli ortalama seviyesi 9.073 dolar ve orta noktanın hemen altındaki göreceli güç endeksi arz ve talep arasındaki dengeyi göstermektedir. Parite 8.130.58 dolardan sekerse, yaklaşık 10.000 dolar ana hedefi olan bir satın alma fırsatı sunabilir.

Tersine, ayılar kuru 8.130.58 doların altına düşürürse bu durum düşüş trendinin başladığını gösterebilir.

ETH / USD

Boğalar Ethereum’u yükselen kanalın içinde tutamadı. Bu durum fiyat için olumsuzluğa işaret.

Şu anda, boğalar daha önce iki kez tutulan (grafikte elipslerle işaretlenmiş) yükseliş trendi çizgisini savunmaya çalışıyor.

ETH–USD daily chart. Source: Tradingview

ETH yukarı trend çizgisinden sekiyor ve aşağı trend çizgisinin üzerinde kapanıyorsa, ters baş ve omuz desenini tamamlayacak.

Bu kurulumun yükselen kanalın direnç çizgisine yakın olan 257 dolarlık bir ana  hedefi bulunuyor. Bu, yatırımcılara bir satın alma fırsatı sunabilir.

Tersine, eğer ayılar ETH / USD paritesini yükseliş çizgisinin altına düşürürse, 176.112 dolara fiyatın düşmesi mümkün olacak.Bu destek geçerliyse, parite birkaç gün boyunca menzile bağlı kalabilir.

20 günlük yassı EMA ve 50 seviyenin hemen üzerindeki RSI da arz ve talep arasında bir dengeye işaret ediyor. 176.112 $ ‘ın altında bir kırılma, yeni bir düşüş trendinin başladığını gösterecek.

XRP / USD

XRP hareketli ortalamalardan döndü ve bugün 0.175 dolara düştü. Bu seviyedeki güçlü sıçrama, boğaların kritik desteği 0.17372 dolardan agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor.

XRP–USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​

Traderlar, önceki analizde önerildiği gibi, sıçrayan desteği 0.175 dolar seviyesinden satın aldıysa, 0.173 dolarlık sevieyde bir stop-loss tutabilirler.

CoinMarketCap’te 3. sıradaki kripto para birimi, boğalar düşüş trendi çizgisinin üzerinde taşıyabilirse güç gösterecek. Bu seviyenin üzerinde, 0.22504 dolara ve ardından 0.23612 dolara geçiş mümkün olacak. Traderlar fiyat yükseldikçe stop seviyeleri daha yükseğe çıkarabilirler.

Buna karşılık, fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse ve 0.17372 doların altına düşerse, 0.14 dolara fiyatın düşmesi söz konusu olabilir.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH) 24 Mayıs’ta hareketli ortalamalardan geri döndü ve 230 dolarlık anında desteğin altına düştü. Bununla birlikte, boğalar fiyatı bir sonraki desteğin üstünde tutmayı başardı. Bu, bazı seviyelerin daha düşük seviyelerde satın alınmasını önermektedir.

BCH–USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​

Boğalar bir kez daha hareketli ortalamaların üzerine BCH’yi itmeye çalışacak. Başarılı olursa 255.46 dolara geçmek mümkündür. Bu seviyenin kırılması, güçlü bir direnç gibi davranması muhtemel olan 280.47 dolarlık bir ralliyle sonuçlanabilir.

Öte yandan, eğer BCH / USD kuru hareketli ortalamalardan tekrar düşerse, düşüş olasılığını 217.55 dolara yükseltir. Bu destek daha önce üç kez yapıldı, bu nedenle, bir sıçrama, sıkı bir stop-loss ile satın alma fırsatı sunabilir.

BSV / USD

Bitcoin SV (BSV), 24 Mayıs’ta hareketli ortalamalardan olumsuz bir işaret olarak geri döndü. Aşağı yönde bir sonraki destek 170 dolar. Bu destek kırırılırsa, yeni bir düşüş trendinin olası başlangıcına işaret edecek.

BSV–USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​

Bununla birlikte, boğalar önceki üç olayda 170 dolar seviyesini savundu, bu nedenle desteğin geri tepmesi sıkı bir stop-loss ile satın alma fırsatı sunabilir.

Boğalar, düşüş trendi çizgisinin üzerine BSV’yi taşıyabilirse, 227 dolara bir ralli mümkün olacak. Bu, fiyatın iki kez düştüğü yerden önemli bir dirençtir, bu nedenle karlar bu seviyede rezerve edilebilir.

LTC / USD

Litecoin (LTC), 24 Mayıs’ta hareketli ortalamalardan olumsuz bir işaret olarak geri döndü. Boğalar önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı hareketli ortalamaların üzerine taşıyamazsa, kafa ve omuzların bozulma olasılığını artıracaktır.

LTC–USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​

Düşüş kurulumu bir dökümde tamamlanacak ve 39 doların altında kapanacaktır (UTC saati). Bu, temel hedefi 27.2136 dolar olan bir düşüş trendi başlatabilir. RSI ayrıca 41 seviyenin altında bir kırılma ile tamamlanacak bir H&S deseni oluşturdu.

LTC desteği 39 dolardan geri çeker ve düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırılırsa, bu düşüş senaryosu geçersiz kılınacak. Bu direncin üzerinde 50.7864 dolarlık bir ralli mümkün. LTC / USD paritesinin 52.2803 dolar seviyesinin üzerinde bir ivme kazanması bekleniyor.

BNB / USD

Binance Coin (BNB), son birkaç gündür 50 günlük SMA seviyesi olan 16 dolar seviyesini elinde tutuyor. Bu seviye, dikkat edilmesi gereken kritik destek haline geldi.

BNB–USD daily chart. Source: Tradingview

Fiyat bu destekten geri dönerse, boğalar düşüş trendi çizgisini ölçeklemek için başka bir girişimde bulunacak.

Eğer boğalar başarılı olursa, 18.1377 dolar seviyesine bir rallinin olma ihtimali bulunuyor. Bu direncin kırılması, yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösteriyor.

Yukarı tarafta izlenecek bir sonraki seviye 21.50 dolar seviyesi. Bu nedenle, bu bir satın alma fırsatı sunabilir.

Bununla birlikte, CoinMarketCap’in 8. sıradaki kripto varlığı mevcut seviyelerden veya düşüş trendi çizgisinden düşüp 50 günlük SMA’nın altına düşerse, 14.9586 dolara ve altında 13.65 dolara düşebilir. Bu seviyenin altındaki bir kırılma yeni bir düşüş trendinin başladığını gösterecek.

EOS / USD

EOS son birkaç gündür hareketli ortalamaların altında işlem görüyor ve bu olumsuz bir duruma işaret. Ayılar şimdi kritik desteğin altındaki fiyatı 2.3314 dolardan düşürmeye çalışacak.

EOS–USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​

20 günlük EMA (2.59 dolar) düşüyor ve RSI 40-50 seviyeleri arasında işlem görüyor ve bu da ayıların hafif bir üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

EOS 2.3314 doların altında kapanırsa (UTC saati) bir H&S kalıbını tamamlar. Bu kurulumun ana hedefi 1.5524 dolar. Ancak, boğalar 2.3314 dolar desteğini bir kez daha savunuyor ve EOS / USD kurunu hareketli ortalamaların üzerine itiyorsa, 2.8319 dolar a bir ralli olması muhtemel.

XTZ / USD

Tezos (XTZ), 24 Mayıs’ta bir kez daha düşüş trendinden geri döndü. Bu durum ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Son birkaç gün içinde, ayılar yükselen kanalın destek çizgisinin altında tekrar tekrar kırıldı.

XTZ–USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​

Ayılar CoinMarketCap’te 10. sıradaki kripto para birimini 2.5795 $ ‘ın altına düşürebilirse, 50 günlük SMA’ya (2.48 $) ve altında 2.24 $’ a bir düşüş mümkün olacak. Bu seviyenin altındaki bir kırılma yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

Tersine, boğalar XTZ / USD kurunu düşüş trendi çizgisinin üzerine itebilirse, gücü gösterecektir. Bu seviyenin üzerinde, 3.07369 $ ‘a ve sonra 3.2712 $’ a bir ralli mümkündür. Bu nedenle, düşüş trendi çizgisinin üzerindeki bir kırılmayı ve kapanışı (UTC saati) bir satın alma fırsatı olarak görülebilir.

ADA / USD

Boğalar son birkaç gündür 20 günlük EMA’yı (0.05166 $) savunmaya çalışıyor. Bu olumlu bir işaret olsa da, bir desteğin tekrar tekrar test edilmesi onu zayıflatır. Bu nedenle, Cardano (ADA) önümüzdeki birkaç gün içinde 0.0575409 $ ‘ın üzerine çıkmazsa, daha derin bir düzeltme yapılması muhtemeldir.

ADA–USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​

Ayılar 20 günlük EMA’nın altındaki CoinMarketCap’te 11. sıradaki kripto para birimini batırır ve sürdürürse, 50 günlük SMA’ya (0.04481 $) bir düşüş mümkündür. Kritik desteğin 0,0427288 $’ın altında bir kırılma, düşüş trendinin başladığını işaret edecek.

20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI orta noktaya yaklaştı, bu da birkaç gün boyunca hedefe bağlı bir eylem önerdi.

Buna karşılık, ADA / USD kuru mevcut seviyelerden sıçrar ve 0.0575409 $’dan kırılırsa, yükseliş eğiliminin devam etmesi muhtemel.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.